Tere tulemast meie uuele Eesti karjääriteemalisele lehele

Monsoon

Peter Simon lõi Monsooni 1973. aastal, olles reisinud  üle terve maailma, tõi ta kohalike meistrite käsitsi tehtud tööst inspireeritud moe Londonisse ja pani Portobello Roadil püsti müügikioski. Ettevõte keskendub praegugi sellistest kaugetest maadest, nagu India ja Afganistan, inspireeritud etnilise algupäraga rõivaste loomisele ja meie kõige esimesed kollektsioonid valmistatigi India külades käsitsi kootud puuvillasest kangast.

Esimene Monsooni pood avati Beauchamp Place'i tänaval Knightsbridge'i linnaosas 1984. aastal. Järgnes Accessorize, mis tõi turule hoopis teistsuguse esteetikaga aksessuaare kui need, mida tol ajal poetänavatelt leida võis. 1999. aastal rajati Monsoon Home, mis lõi uuenduslikke ja isikupäraseid aksessuaare kodude jaoks ja laia kingitustevaliku. Monsoon Children ja Monsoon Fusion lisandusid ettevõtte perekonda hiljem ja 2012. aastal laiendati Monsoon Bridalit, mis muutus ka internetist kättesaadavaks. 

Accessorize

1980ndate alguses tõi Monsoon turule väikese aksessuaaride kollektsiooni, mis muutus nii populaarseks, et pani aluse uuele poeversioonile nimega Accessorize.

1984. aastal avas Accessorize oma esimese poe Londonis Covent Garden Piazzal ja teise 1986. aastal Carnaby Streetil. 1992. aastal avati Manchesteris esimene väljaspool Londonit asuv Accessorize'i pood.  Samal aastal avati esimene lennujaamapood Gatwicki lõunaterminalis. Toetudes ettevõtte harukordsele edule, koostati poeavamisplaan, mille kohaselt luuakse keskmiselt 16 uut poodi aastas.

Täna on Suurbritannias üle 240 Accessorize'i poe ja äri õitseb ka rahvusvahelisel tasemel, üle maailma on avatud 800 poodi. 

SOCIALISE WITH US

  Follow
  Like
  Connect